Pořád nevíš kam se letos vypravit? Konec přemýšlení - máme pro Tebe skvělý tip! My se totiž letos přidáváme k partě s Krav Maga Global a vyrážíme do Francie trochu zasurfovat...

Tak neváhej a pojeď s námi!


Léto, moře, surfy a trénink jednoho z nejúčinnějších systémů sebeobrany na světě? To prostě chceš! Proč zrovna Surf a Krav Maga? Na konci tohoto článku najdeš rozhovor s ředitelem a hlavním instruktorem české sekce Krav Maga Global - Jakubem Otipkou.


Co se na takovém kempu děje?

Čekají tě 2 lekce surfingu denně, každodenní trénink Krav Maga, skvělé jídlo a ubytování přímo na pláži. Kromě toho se můžeš těšit i na setkání se spoustou zajímavých lidí z celého světa, zahrát si volejbal, pétanque, tenis, vyzkoušet místní u-rampu, popovídat si s přáteli v místním baru nebo se zúčastnit zábavných soutěží třeba i o Represent trenky. Pro účast nemusíš mít žádné zkušenosti se surfingem ani Krav Maga, stačí dobrá nálada a chuť se učit nové věci.

KDY?

Termín Krav & Surf Campu je 16. - 23. června 2018


KDE?

V kempu Les Cigales*** v Moliets, ve Francii

Tříhvězdový kemp zajišťuje super komfort i servis. Kromě sociálního zařízení tu najdeš wi-fi spot, pétanque, tenisový kurt, volejbalové hřiště, multisportovní hřiště, pračku i sušičku. Přímo v kempu nebo v jeho blízkém okolí najdeš i hned několik obchůdků, supremarket, pekárnu a samozřejmě spoustu super barů.


Co je zahrnuto v ceně?

  • stylové ubytování přímo na pláži ve stanech saharského typu
  • kvalitní polo(plná)penze pro sportovce (na oběd si můžeš připravit obložené bagety)
  • každý den dopolední a odpolední lekce surfingu
  • každý den trénink krav maga
  • zapůjčení veškerého potřebného vybavení
  • soutěž o produkty Represent

Jaká je ta cena?

Cena je skutečně příznivá...

12 900,- při přihlášení a zaplacení zálohy do 15. května (výše zálohy = 4 499,-)
14 499,- při přihlášení a zaplacení zálohy po 15. květnu (výše zálohy = 6 099,-)

A pozor! když do poznámky k přihlášce zadáš heslo "REPRETEAM" je cena ještě zajímavější! Celý pobyt budeš mít jen za 12 900,- a pokud to stihneš do 15. května, tak je to jen 12 500 ,-

Zálohu je nutné uhradit nejpozději do 25. května na č.ú. 202763217/0600, var. symbol 16618, do poznámky uveď, prosím, své jméno. Zbytek platby probíhá na místě v hotovosti v EUR. Doplatek činí 330€.

Počet míst je vzhledem k povaze campu omezen, proto si neváhej rezervovat místo už dnes!Jak to vypadalo minule?Víc fotek najdeš v Krav Maga Surf Camp galerii


Krav Maga

Na campu se o Tebe budou starat nejen profesionální lektoři na surfing, ale i Krav Maga. Tréninky nebude mít na starost nikdo jiný než Jakub Otipka, ředitel a hlavní instruktor české sekce Krav Maga Global a jediný držitel technického stupně Expert 3, vůbec nejvyššího dosaženého stupně v ČR. Trénovat se bude dle jednotlivých úrovní, předchozí zkušenosti s Krav Maga tak vůbec nejsou potřeba! Samozřejmě pokud plánuješ s sebou vzít někoho, kdo trénovat nechce, není problém zajistit náhradní program.


Možnosti dopravy

Doprava na místo probíhá po vlastní ose. Informace k ideální trase a o mýtném rádi předáme, samozřejmě je možné dohodnout i spolujízdu.

Další možností je využít nové přímé letecké linky Praha – Bordeaux nebo Praha – Tolouse, na transportu z letiště se dá bez problému domluvit.


Neváhej a zaregistruj se na stránkách Krav-maga.cz


Přejít na Registraci


Rozhovor: Co má surfování společného s Krav Maga?

Jakub Otipka, ředitel české sekce organizace Krav Maga Global pravidelně pořádá surf campy, na kterých se trénuje i jeden z nejúčinnějších systémů sebeobrany na světě - krav maga. Přečtěte si, co ho k tomu vedlo a proč je podle něj surfing jedním z nejlepších sportů.


Proč zrovna spojení Krav Maga a surf?

To spojení můžeme vidět hned na několika úrovních. Nedávno jsem při svých cestách v Portugalsku potkal policisty, kteří byli hodně namakaní. Když jsem se jich pak ptal, jak dosáhli toho, že jsou v tak super fyzickém stavu, ta odpověď většinou byla, že vlastně nic dělat nemusí, že jim stačí surfovat. Jedna úroveň tedy je, že je to skvělá fyzická příprava pro lidi vůbec co se týká síly, výdrže atd.

Samozřejmě tam taky vidím dost přesah na mentální úrovni.


Co tím máš na mysli?

Jedna věc je, že je to, alespoň pro mě, skvělá psychohygiena – člověk, který je normální, nepřijde domů a nezmlátí ženu, člověk, který je v pohodě, se nenaštve kvůli každé drobnosti. A nemluvím jen o civilistech, ale např. i o policii, jejíž příslušníky školíme a vidíme, že mají mnohdy psychosomatické problémy, sklony k alkoholismu, drogám, gamblingu atp. Proto mi přijde skvělý mít podobnou aktivitu, při které si člověk vyčistí mozek, nabere síly, zkrátka se hodí do pohody. Na té praktické úrovni, my, když studenty mentálně připravujeme na situace, ve kterých jim jde o život, tak je samozřejmě jedna věc se o tom bavit, ale druhá to skutečně zažít. Hodně často, když chceme v bezpečném prostředí navodit pocit nebezpečí (jak se říká, všechny strachy jsou jen derivací pocitu strachu ze smrti), tak mnohdy využíváme waterboarding, jelikož navozuje člověku pocit, že se dusí, ale přitom je to opravdu bezpečné. Ačkoliv se to ve světě občas využívá k mučení, v našem podání je to zajímavý a přínosný zážitek, během kterého se naučíte správně zklidňovat a pracovat se strachem. A právě i na surfu se občas stane, že se člověk dostane pod vodu na 1 – 2 minuty (samozřejmě až na těch větších vlnách, začátečníkům se tohle neděje, nebojte). I mně se to párkrát stalo a mentálně jsem si sáhnul hodně hluboko.


Takže krav maga i surfování jsou sporty, které spojují fyzický a mentální trénink?

Přesně tak. Vidím tam velký přesah v těhle dvou úrovních. Tím cílem je vzít naše studenty i mimo tělocvičnu a propojit trénink s dalšími přínosnými aktivitami.


Je krav maga dobrá průprava pro surfování?

No je to spíš naopak, surfing je skvělá průprava nejen pro krav maga, ale i většinu dalších sportů právě proto, jak všestranný sport to je.


Jaký je vlastně program campu?

My vždycky trošičku soupeříme s příliš optimistickými očekáváními, takže ten program je dost nabitý. Každý den jsou 2 lekce surfingu ve vodě, každé ráno je pro zájemce připravená jóga nebo běhání a denně bude také část programu vyhrazená pro trénink krav maga, tzn. buď technické nácviky nebo rozbory videí, psychologii útočníků, mentální trénink (zájemci si můžou vyzkoušet i zmiňovaný waterboarding a spoustu dalších věcí, při kterých pochopí, jaké to je, když tělo fyziologicky říká, že už nemůže).


A co nějaké večerní aktivity?

Večer se opět mohou campeři v případě zájmu účastnit programu, který vymýšlí místní organizátoři, jako např. promítání filmů, hry nebo výlet do San Sebastianu ve Španělsku, kde noční život opravdu jede – na minulém ročníku surf campu tam dva účastníci dokonce zůstali.


Všimla jsem si, že i samotný camp nabízí různé sportovní vyžití…

Je tam malá u-rampa, slackliny, ping pong a další spousta věcí na trávení volného času, ale abych byl úplně upřímný, ono se to nezdá, ale pro lidi, kteří na surfu nestáli je už jenom tahle samotná aktivita docela náročná. Začátečníci se učí surfovat na pěně s velkým prknem, které je stabilnější, ale o to je to fyzicky náročnější. Takže většinou, když už mají volno, nepreferují zrovna další sport, mnohem raději odpočívají.


Proč jsi vybral zrovna tuhle lokalitu, proč ne Španělsko nebo zmiňované Portugalsko?

Za prvé je to nejblíž, dá se tam doletět s nízkonákladovými aerolinkami, autem je to cca 15 hodin. Další věc je, že jsem na tenhle camp narazil hned na začátku. Znám jeho organizátory, jsou to kluci z Kanárských ostrovů, kteří mají celkem 6 – 8 campů po celém světě, a málokterý jiný camp má tolik super vlastností. Na většině campů se na pláž musí dojíždět autem, v Moliets je pláž v docházkové vzdálenosti, je tam zajištěná polopenze s tím, že campery organizátoři každé ráno vybízejí, aby si udělali obložené bagety, vzali si na pláž cokoliv budou chtít, a nemuseli tak utrácet za jídlo. Vůbec to zázemí v Moliets je podle mě úžasný a ty lidi, co se o něj starají jsou prostě zlatý


A jak ses vůbec k surfování dostal?

Už v dětství mě neskutečně zaujal film Bod zlomu, kdy jsem si říkal, že bych se jednou chtěl naučit surfovat. Byl to prostě takový můj dětský sen, který vzniknul v době, kdy ještě vycestovat někam za hranice nebylo vůbec nic snadného a já si říkal, jak to sakra jenom udělat. Pak jsem vlastně narazil na tyhle známé, kteří dělali surf campy na Kanárech, tak jsem se tam vydal. Kromě krav maga šlo vlastně skoro o stejný camp jako je ten, o kterém se dneska bavíme, a já z toho byl úplně unešenej.


Co tě na tom surfu tak strašně zaujalo?

Já nemam moc rád organizované závodní sporty, kde bych si na někom něco dokazoval, a ještě z toho měl nějaký stres. Druhá věc je, že v té vodě zažívám neskutečný pocit klidu a pohody ve chvíli, kdy třeba čekáš na vlnu. Vůbec celá ta kultura kolem surfu – teplo, pláže, mi přijde úžasná. Když to srovnám třeba s kitem, který jsem taky zkoušel, tak u mě surf jednoznačně vyhrává. Na kitování je potřeba vítr, aby to vůbec jelo. Takže mi byla pořád zima, lítal mi písek do obličeje a bez brejlí jsem tam nemohl skoro ani být. Na surfu je teplo, sluníčko, nefouká, lidi jsou milí a je to prostě skvělý způsob relaxu.Těšíme se na Tebe!

Represent Yourself!